خيلی از آدم های دور و برمان همیشه پیگیر این هستند آیا سحر و جادوواقعیت دارد یا نه؟

خیلی از آدمها بنا دلایلی ازدواجشان جور نمی‌شود بر این نکته تاکید دارند که بخت‌شان را بسته اند. متاسفانه می‌روند سراغ دعانویس هایی که ادعا دارند می‌توانند بختشان را باز کنند و هزینه گزافی هم حاضر هستند برای گشایش بختشان پرداخت کنند!!

اگر خوب دقت کنیم ببینیم در چه عصر و زمانی زندگی می‌کنیم هیچ وقت این فکر را در حالیکه در سال  2019 میلادی هستیم نمی‌کنیم عصری که عصر تکنولوژی وپیشرفت است  واز طرفی فرهنگ ما ایرانیان که قدمت دیرینه دارد.

واگرمسلمان باشیم و به قران اعتقاد داشته باشیم خداوند بارها و بارها در کتابش این نکته را متذکر شده که ( یدالله فوق ایدیهم) دست خداوند بالای تمام دستها هست درقرآن صر احتا فرموده  اگر به من  توکل کنید  روزی شما را  از جایی که  باور وفکر نمی‌کنید،می رسانم .

خدایی که میفرمایند :

🔅 فالله حافظا وهوالرحم الراحمین🔅

 من بهترین محافظ هستم ومهربانترین مهربانان هستم نادیده بگیریم بعد برویم سراغ آدمهایی که خودشان در فقر و فلاکت زندگی می کنند و آنها را به خدای قادر و توانا ترجیح بدیم و فکر کنیم قدرت  دعانویس از قدرت خداوند بیشتر است است. به نظر شما این بزرگترین ظلم در حق خودمان نیست که زندگی و آینده مان را به خاطر حرف یک آدم تباه کنیم که هنوز زندگی خودش درگیر هزاران مشکل است ؟

آیا میدانستید اعتقاد به سحر و جادو یک نوع شرک است؟

❇️در زمان پیامبر مردم دوتا مجسمه آدمهای خیلی خوب را ساخته بودند ودر مسجد الحرام گذاشته بودند پرستش میکردند و حاجتهایشان را ازاین دو بت بنامهای لات وعزا درخواست میکردند.مشرکان جزیره العرب به هیچ وجه منکر خدای یگانه نبودند ، فریضه حج را به جا می‌آوردند و الله را قبول داشتند و می‌گفتند قبول داریم خدا هست ولی ازاین دوتا هم باید حاجت بگیریم چون این دو در زمان حیات خود بسیار خوب بودند و ما اکنون دوست داریم حاجتمان را از این ها بگیریم.

پیامبرمی‌گفت  این بتها شریک برای خدا هستند شما برای الله شریک قائل میشوید وآنها در جواب پیامبر گفتند ما نمی‌توانیم منکر آنها بشویم.

متأسفانه بعضی از افراد دنبال حافظ و فال تاروت و… این قبیل چیزها هستند ، بدتر از همه این است که تحصیل کرده ها هم به دنبال فال و طالع بینی هستند، از دیوان حافظ که پر از معانی عمیق است دنبال فال و آینده بینی هستیم و از قهوه که میشود بهترین انرژی مثبت را گرفت ما به دنبال پیدا کردن آینده مان هستیم. آنهم در ته فنجان قهوه و از بازمانده ی قهوه مان!!

و ای‌کاش طالع بین‌ها حرفهای امید بخش می‌زدند ، گاهی اوقات دوستانی برای من پیام می‌فرستند و از حال بسیار بدشان می‌گویند، آخر فالگیر در تهِ فنجان چای یا قهوه‌ی آنها یک زن را دیده که دارد در زندگی اش موش می‌دواند و یا یک مرد را دیده که چوب لای چرخ زندگی‌اش میگذارد و این دوست عزیزمان صد ها هزار تومان پول خرج کرده تا حالش بدتر شود!

❇️می خواهم بگویم ما درعصری زندگی می‌کنیم که با وجود کتابها و پیشرفت علوم مختلف و علی الخصوص با کمک قانون جذب ، میتوانیم ذهن خود را مدیریت کنیم به جای اینکه دنبال این باشیم که برویم سراغ فلان دعا نویس با بالا بردن سطح آگاهی خودمان ومدیریت ذهنمان وبالا بردن اعتماد به نفس، زندگی کنونی مان را بسازیم ، و مدیریت ذهن میتواند آینده  خوب برای ما بسازد.

❇️ جملات و آیه های کتاب قرآن که کامل ترين کتاب است و  بسیار فوق العاده است ، میتواند امیدبخش ترین جملات را به ما بگوید.

مثلا کافیست شما آیه ی «آیا خدا برای بنده اش کافی نیست» را مدتی به صورت عبارت تاکیدی بگویید و تغییر را در زندگی تان ببینید.

یا آیه «یدالله فوق ایدیهم» دست خداوند بالای همه ی دستهاست

اگر هم دید شما اصلا مذهبی نیست میتوانید به راحتی از مثنوی یا دیوان حافظ یا بقیه بزرگان ادب پارسی بهترین بهره ها را ببرید و به تمام مشکلاتتان غلبه کنید. همانگونه که این بزرگان خواستند و توانستند.

هر جایی که می‌ترسید چشم بخورید هر جایی که می‌ترسید سحر و جادویی دنبال شما باشد کافیست سوره ناس را بخوانید، آیت الکرسی را بخوانیم سوره حمد بخوانیم این آیات این سوره ها غوغا می‌کند.

یا این بیت از حضرت حافظ می‌تواند آرام بخش‌ترین جمله برای ما باشد وقتی که مشکلات از هر سو به ما هجوم آورده اند :

دور گردون گر دو روزی بر مُراد ما نرفت

دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور

❇️دلمان را به جای اینکه به شیطان بسپاریم به خدای یکتای مهربان بسپاریم در واقع خداوند بیش از اندازه ما را دوست دارد و ما حتی نمی‌توانیم علاقه  خداوند به خودمان را تصور کنیم.

❇️می دانیم که خداوند عاشقانه دوستمان دارد و محبت خدا را با توجه به عنایتهایش به خودمان زیاد می‌بینم ولی متاسفانه هنوز به آن درجه از ایمان نرسیده ایم که دریای محبت خداوند را به خودمان ببینم.

فقط کافیست ذهنمان را کمی ساکت کنیم تا صدای پر از عشق حضرت عشق را بشنویم.

❇️خداوند دوست دارد ما خوشبخت و شاد باشیم آن چیزی که ما را از آرزوهایمان دور میکنه سحر وجادو طلسم نیست بلکه مجموعه ارتعاشات خودمان است نباید دراین عصر تکنولوژی فکر کنیم کسی افسار زندگی ما را دردستش گرفته و با این طرز فکر آینده و زندگی مان را به راحتی تباه کنیم.

🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆🔆

فیروزه السادات امیرمالایی