راز چیست؟

باب پراکتر:

شاید تو نشسته ای و از خود می پرسی که «راز چیست» ؟ الان میگویم چطور برای خودم پیش آمد تا این راز را بفهمم.

همه ی ما با قدرتی لایتناهی سر و کار داریم. همگی خودمان را دقیقا با قوانین مشابهی راهنمایی میکنیم . قوانین طبیعی کائنات به قدری دقیق و منظم است که ما حتا در ساختن سفینه های فضایی هم هیچ مشکلی نداریم. ما میتوانیم مردم را به کره ی ماه بفرستیم و میتوانیم زمان فرود را فقط با اختلاف چند ثانیه تعیین کنیم. در هر جا که هستی ؛ هند ، استرالیا ، زلاند نو، استکهلم ، لندن ، تورنتو ، نیویورک همه ی ما فقط با یک قدر سر و کار داریم: یک قانون و آن قانون جذب است.

راز در واقع در قانون جذب نهفته است!

هر آنچه به زندگی ات وارد میشود، در واقع تو خودت آن را به سوی زندگی ات می کشانی و به واسطه ی تصویر ذهنی ات است که آن را جذب میکنی.

این همان تفکر خودت است . هر آنچه در ذهنت جاری باشد ، آنرا به سوی خود جذب میکنی.

پرنتیس ملفورد (۱۸۹۱-۱۸۳۴) میگوید:

هر اندیشه ی تو واقعی است ، نیرو است.

از این قانون شاعرانی مثل ویلیام شکسپیر ، رابرت برونینگ و ویلیام بلیک در اشعار خود یاد کرده اند و موسیقیدانانی مانند لودیوگ و بتهوون در موسیقی خود استفاده کرده اند. هنرمندانی مانند لئوناردو داوینچی در نقاشی های خود ترسیم کرده و متفکرانی برجسته مثل سقراط و افلاطون ، امرسون ، فیثاغورث ، اسحاق نیوتن ، ویکتور هوگو آن را در نوشته ها و تعالیمشان گنجانده اند.

مذاهبی مانند هندو، بودایی ، یهودی، مسیحیت، اسلام ، تمدن هایی مثل بابلیان و مصریان کهن این قانون را از طریق آثار مکتوب و داستانهای خود ارائه داده اند.

حتا این قانون را روی سنگ نوشته های سه هزار سال پیش میتوان دید. از بدو پیدایش انسان این قانون همراه انسان بوده و خواهد بود.

این قانونی است که نظام کامل کائنات را در هر لحظه از زندگی تو و هر چیز مجردی که در زندگی ات تجربه اش میکنی، معین میکند. هر کسی و در هر جایی باشی، قانون جذب کل تجارب زندگی ات را شکل میدهد و این قانون قوی از طریق افکارت کار خود را به انجام میرساند . تو خودت هستی که قانون جذب را جهت احترام فرا میخوانی و این کار را از طریق افکارت انجام میدهی.

در سال ۱۹۱۲ چارلز هانل از قانون جذب به عنوان عظیم ترین و قابل اطمینان ترین قانونی که کل نظام خلقت بدان متکی است ، نام برد.